Rank | Rider | Time |
---|---|---|
1 |
Orica - Scott
|
06:37:34 |
2 |
Katusha - Alpecin
|
+ 43 |
3 |
Bardiani CSF
|
+ 01:33 |
4 |
Orica - Scott
|
+ 01:38 |
5 |
Team Felbermayr Simplon Wels
|
+ 03:36 |
6 |
CCC Sprandi Polkowice
|
" |
7 |
Amore & Vita - Selle SMP - FONDRIEST
|
" |
8 |
Nippo - Vini Fantini
|
+ 07:00 |
9 |
Orica - Scott
|
" |
10 |
Israel Cycling Academy
|
" |
11 | + 07:02 | |
12 |
Team Vorarlberg
|
+ 08:05 |
13 |
Sangemini - MG. K Vis
|
+ 08:07 |
14 |
Gazprom - Rusvelo
|
" |
15 |
Amplatz - BMC
|
+ 08:09 |
16 |
GM Europa Ovini
|
+ 08:28 |
17 |
Israel Cycling Academy
|
+ 09:42 |
18 |
Bora - HansGrohe
|
+ 10:40 |
19 |
Wilier Triestina
|
+ 11:30 |
20 |
Katusha - Alpecin
|
+ 13:31 |
21 |
Team Vorarlberg
|
+ 13:47 |
22 |
CCC Sprandi Polkowice
|
+ 14:43 |
23 |
Androni Giocattoli
|
" |
24 |
WSA - Greenlife
|
" |
25 |
Tirol Cycling Team
|
" |
26 |
Israel Cycling Academy
|
" |
27 |
Androni Giocattoli
|
" |
28 |
Topeak Ergon Racing Team
|
" |
29 |
Androni Giocattoli
|
" |
30 |
Team Felbermayr Simplon Wels
|
+ 14:46 |
31 |
CCC Sprandi Polkowice
|
+ 15:03 |
32 |
Kolss Cycling Team
|
+ 16:11 |
33 |
Wilier Triestina
|
+ 16:37 |
34 |
Sangemini - MG. K Vis
|
+ 20:07 |
35 |
GM Europa Ovini
|
" |
36 |
Sangemini - MG. K Vis
|
" |
37 |
GM Europa Ovini
|
+ 21:20 |
38 |
WSA - Greenlife
|
+ 21:56 |
39 |
Gazprom - Rusvelo
|
" |
40 |
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
|
" |
41 |
Amore & Vita - Selle SMP - FONDRIEST
|
" |
42 |
Team Vorarlberg
|
+ 22:31 |
43 |
Roth - Akros
|
+ 24:26 |
44 |
Wilier Triestina
|
+ 25:10 |
45 |
Amplatz - BMC
|
+ 27:19 |
46 |
Hrinkow Advarics Cycleang
|
" |
47 |
Roth - Akros
|
" |
48 |
Bardiani CSF
|
" |
49 |
Bardiani CSF
|
+ 27:43 |
50 |
Tirol Cycling Team
|
" |
51 |
Nippo - Vini Fantini
|
" |
52 |
Wilier Triestina
|
+ 30:11 |
OTL |
Team Vorarlberg
|
|
OTL |
Gazprom - Rusvelo
|
|
OTL |
Team Vorarlberg
|
|
OTL |
Gazprom - Rusvelo
|
|
OTL |
Team Vorarlberg
|
|
OTL |
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
|
|
OTL |
Orica - Scott
|
|
OTL |
Gazprom - Rusvelo
|
|
OTL |
GM Europa Ovini
|
|
OTL |
Beijng XDS - Innova Cycling Team
|
|
DNF | ||
DNF |
Sangemini - MG. K Vis
|
|
DNF |
Wilier Triestina
|
|
DNF |
Hrinkow Advarics Cycleang
|
|
DNF |
Amplatz - BMC
|
|
DNF |
Amplatz - BMC
|
|
DNF |
Amplatz - BMC
|
|
DNF |
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
|
|
DNF |
Sangemini - MG. K Vis
|
|
DNF |
Roth - Akros
|
|
DNF |
Kolss Cycling Team
|
|
DNF |
GM Europa Ovini
|
|
DNF |
Amplatz - BMC
|
|
DNF |
WSA - Greenlife
|
|
DNF |
Israel Cycling Academy
|
|
DNF |
Tirol Cycling Team
|
|
DNF |
WSA - Greenlife
|
|
DNF | ||
DNF |
GM Europa Ovini
|
|
DNF |
Kolss Cycling Team
|
|
DNF |
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
|
|
DNF |
Hrinkow Advarics Cycleang
|
|
DNF | ||
DNF |
Team Felbermayr Simplon Wels
|
|
DNF | ||
DNF |
Hrinkow Advarics Cycleang
|
|
DNF | ||
DNF |
Amore & Vita - Selle SMP - FONDRIEST
|
|
DNF |
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
|
|
DNF |
WSA - Greenlife
|
|
DNF | ||
DNF |
Nippo - Vini Fantini
|
|
DNF |
Androni Giocattoli
|
|
DNF |
Gazprom - Rusvelo
|
|
DNF |
Team Felbermayr Simplon Wels
|
|
DNF |
Tirol Cycling Team
|
|
DNF |
Gazprom - Rusvelo
|
|
DNF |
Katusha - Alpecin
|
|
DNF |
Katusha - Alpecin
|
|
DNF |
Bora - HansGrohe
|
|
DNF |
Orica - Scott
|
|
DNF |
Orica - Scott
|
|
DNF |
Bora - HansGrohe
|
|
DNF |
Amplatz - BMC
|
|
DNF |
Team Vorarlberg
|
|
DNF |
Katusha - Alpecin
|
|
DNF | ||
DNF |
Bora - HansGrohe
|
|
DNF |
GM Europa Ovini
|
|
DNF |
Wilier Triestina
|
|
DNF |
Bardiani CSF
|
|
DNF |
Wilier Triestina
|
|
DNF |
Hrinkow Advarics Cycleang
|
|
DNF |
Nippo - Vini Fantini
|
|
DNF |
Bardiani CSF
|
|
DNF |
Sangemini - MG. K Vis
|
|
DNF |
Bora - HansGrohe
|
|
DNF |
Kolss Cycling Team
|
|
DNF |
Roth - Akros
|
|
DNF |
Kolss Cycling Team
|
|
DNF | ||
DNF |
Androni Giocattoli
|
|
DNF |
Bardiani CSF
|
|
DNF |
Israel Cycling Academy
|
|
DNF |
Team Vorarlberg
|
|
DNF |
WSA - Greenlife
|
|
DNF |
Team Sauerland NRW P/B Henley & Partners
|
|
DNF |
Bora - HansGrohe
|
|
DNF |
Amore & Vita - Selle SMP - FONDRIEST
|
|
DNF |
Sangemini - MG. K Vis
|
|
DNF |
Nippo - Vini Fantini
|
|
DNF |
Hrinkow Advarics Cycleang
|
|
DNF | ||
DNF |
Nippo - Vini Fantini
|
|
DNF |
Israel Cycling Academy
|
|
DNF |
Bardiani CSF
|
|
DNF |
Katusha - Alpecin
|
|
DNF |
CCC Sprandi Polkowice
|
|
DNF |
CCC Sprandi Polkowice
|
|
DNF |
CCC Sprandi Polkowice
|
|
DNF |
Roth - Akros
|
|
DNF |
WSA - Greenlife
|
|
DNF |
Tirol Cycling Team
|
|
DNF |
Wilier Triestina
|
|
DNF |
Roth - Akros
|
|
DNF |
Androni Giocattoli
|
|
DNF |
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
|
|
DNF |
Israel Cycling Academy
|
|
DNF |
Androni Giocattoli
|
|
DNF |
Team Felbermayr Simplon Wels
|
|
DNF | ||
DNF |
Hrinkow Advarics Cycleang
|